چگونه در گیت وی سنگوما مشکلات مربوط به صدا را رفع کنیم؟

گیت وی سنگوما

در این مطلب آموزشی ما به راه حل های موجود برای رفع مشکلاتی مربوط به ارسال و دریافت صدا ها و هم چنین ارائه راه حل هایی، در گیت وی سنگوما پرداخته ایم، که شما با مطالعه این مطلب آموزشی در صدد حل مشکلات پیش آمده در گیت وی خود اقدامات لازم را انجام خواهید داد.

چگونه ضعیف بودن صدا ورودی را در گیت وی سنگوما رفع کنم؟

برای این کار شما ابتدا به گزینه Advanced در منوی سمت چپ صفحه تنظیمات گیت وی ویپ سنگوما مراجعه کنید و سپس مقدار (set._advanced.pots.fxo.1.digital_rx_gain=x) را درون CLI Command وارد کنید و اگر در تنظیمات به مشکل برخوردید به جای مقدار x مقدار 6 یا 3 را وارد کنید، فقط توجه داشته باشید این مقدار را بیش از 9 افزایش ندهید.

چگونه ضعیف بودن صدا خروجی گیت وی سنگوما رفع کنم؟

در وهله اول شما صدای خروجی را که به صورت فایل ضبط شده در سرور قرار دارد، گوش کرده و آن را پس از بررسی در صورت ضعیف بودن صدا به قسمت Advanced در منوی واقع در سمت چپ صفحه تنظیمات خود مراجعه کنید، و در قسمت CLI Command عبارت set._advanced.pots.fxo.1.digital_tx_gain=x را وازد کرده و سپس در صورت برخورد مشکل در تنظیمات به جای مقدار x مقدار 6 یا 3 را وارد کنید، لازم به ذکر است که دقت داشته باشید این مقدار را بیش از مقدار 9 افزایش ندهید.

چگونه وجود اکو و مشکل Half Duplex را در صدا تماس های شهری با گیت وی سنگوما از بین ببرم؟

ایحاد اکو در ویس ها دارای انواع مختلفی است، که لازم است علت اصلی آن را پیدا کنیم، پس برای این کار ابتدا وارد بخش Media در منوی سمت چپ صفحه تنظیمات گیت وی سنگوما شوید و در ادامه TDM Profiles را باز کرده و سپس بر روی Modify کلیک کنید، اینک در این مرحله مقدار Echo Tial Size را افزایش دهید.

به این نکته توجه داشته باشید که اگر مقدار Echo Tial Size را بیش از حد مجاز افزایش دهید باعث به وحود آمدن مشکل Half Duplex خواهد شد، اگر شما با این مشکل برخورد کردید مراحل بالا را مجددا طی کرده و سپس در بخش Echo Tial Size به جای افزایش، مقدار آن را کاهش دهید.

چگونه می توانم Feature code های گیتوی در را فعال کنم؟

برای این کار ابتدا از بخش Sup.service از منوی سمت چپ صفحه جاری تنظیمات انتخاب کنید و سپس وارد بخش supplementary service profile شوید و در ادامه بر روی گزینه modify کلیک کنید و توجه کنید، اگر کد هایی مانند*98 و *99 را در سرور خود تعریف کرده ایدباید آن ها را حذف و یا تغییر دهید.

چگونه از طریق تلفن آنالوگ IP مربوط به گیت وی FXS سنگوما را به دست آوریم؟

در ابتدا تلفن آنالوگ خود را به یکی از پورت های گیت وی FXS سنگوما متصل کنید. شمار #۱#۱ را از روی تلفن آنالوگ خود شماره گیری کنید و سپس برای شنیدن آدرس IP پورت LAN1 خود عدد ۱۱۱ و برای پورت LAN2 خود عدد ۱۲۱ را شماره گیری نمایید.

چطور در گیت وی سنگوما NTP دستگاه را تنظیم کنیم؟

ابتدا بخش System را از منوی سمت چپ انتخاب کرده و وارد بخش Time and Date شوید، سپس در قسمت NTP Parameters و Address of NTP Server آدرس سرور NTP خود را وارد کنید، مقدار 0330 را در قسمت (Local offset (HHMM وارد کنید و در آخر بر روی Set Time from NTP Server کلیک کنید.

چگونه میتوان IP پیش فرض گیت وی سنگوما را زمانی که DHCP Server در شبکه وجود ندارد پیدا کنیم؟

شما به دو روش می توانید این کار را انجام دهید:

روش اول: با اتصال کابل کنسول با Bit rate 115200 به گیت وی مربوطه خود و با استفاده از استفاده از عبارت show banner در بخش Command CLI می توانید آیدی مورد نظر را مشاهده کنید.

روش دوم: IP به صورت پیش فرض Apipa می باشد که مخفف Automatic Private IP Addressing و دو آخر آن بر اساس تبدیل ۴ رقم آخر MAC Address از هگز به دسیمال به دست می آید. به صورت مثال، فرض کنید گیت وی ما دارای ۰۰۵۰۵۸۲۰۲۲۶۰ :MAC است، که آدرس Apipa به شکل ۱۶۹٫۲۵۴٫ xxx.yyy است. با بررسی مقدار ۲۲ و ۶۰ در جدول زیر می توانید مقدار IP را بدست آورید. آدرس IP ای است که این گیت وی در نبود DHCP برای خود set می کند.

با ما در تماس باشید

همکاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

فاطمه پیران

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *