سافت فون چیست؟

سافت فون چیست؟

در بلاگ 1398/08/14

اگر با سیستم ویپ و تلفن های اینترنتی آشنا باشید قطعا نام سافت فون را شنیده اید، در این مقاله قصد داریم شما را با سافت فون بیشتر آشنا کنیم. همانطور که از نامش مشخص است یک نرم افزار است که به کمک آن میتوانیم بر بستر شبکه ارتباط تلفنی برقرار کنیم و برای این کار به جای استفاده از یک دستگاه جداگانه، از کامپیوتر معمولی، لپ تاپ یا گوشی موبایل استفاده کنیم. اغلب واژه تلفن ما را به یاد یک تلفن ثابت یا همراه معمولی می اندازد که برای تماس برقرار کردن طراحی شده است اما به شکل دیگری نیز میتوان ارتباط برقرار کرد مثلا با کمک یک سافت فون که روی گوشی هوشمند موبایل یا کامپیوتر نصب میشود و یک هدست هم نقش گوشی را بازی میکند.

این نرم افزارها به گونه ای طراحی شده اند که قابل نصب روی همه سیستم عامل ها از جمله ویندوز، مک، لینوکس، اندروید و iOS را دارد و از طریق آن میشود شماره گرفت و یا به تماس ها جواب داد. بطور کلی هم نسخه های رایگان آن وجود دارد و هم نسخه های پولی یا پریمیوم

چرا از سافت فون استفاده کنیم؟

  • مدیریت فضای میز کار

همانطور که میدانید میز کار افراد محیطی است که در روز چندین ساعت را پشت آن میگذرانند و از این رو مهم است که تا جای ممکن خلوت و مرتب باشد و از آن جایی که تقریبا همه روی میزشان از کامپیوتر استفاده میکنند پس با انتخاب سافت فون روی کامپیوتر میز کار مرتب تر و خلوت تر به نظر خواهد رسید.

  • صرفه جویی در هزینه ها

نکته مهم دیگر هزینه تمام شده سافت فون ها و تلفن های معمولی است که با توجه به عدم تفاوت کارایی چندانی، میتواند انتخاب هوشمندانه ای در جهت مدیریت هزینه ها باشد.

  • همگام سازی با CRM

نکته دیگر این است که این نرم افزارها غالبا امکان همگام سازی با سیستم CRM را به شما میدهند و در زمان تماس شما میتوانید مشخضات و سابقه کامل مشتری را هم داشته باشید. ناگفته نماند این امکان از طریق سرور ویپ نیز قابل انجام است.

نحوه کار نرم افزار

هنگامی که شما یک تماس برقرار میکنید، نرم افزار اطلاعات صوتی را دریافت میکند و آن را به ارائه کننده سرویس VoIP یا مرکز تماس ارسال می کند، در آنجا داده ها به سیگنال های صوتی تبدیل شده و به گیرنده تماس تلفنی ارسال می شوند. از سوی دیگر، سیگنال های بازگشت صدا از طریق روش معکوس تبدیل می شوند و یک تماس کامل می شود. از آنجایی که تمام این مراحل روی بستر شبکه اتفاق می افتد معمولا تاخیر بسیار کم است.

پیشنهاد می کنیم مقاله «سافت فون استفاده کنیم یا آی پی فون بخریم؟» را بخوانید و «سافت فون اختصاصی» ویپ 98 را نیز بررسی فرمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.