سافت فون استفاده کنیم یا آی پی فون بخریم؟

سافت فون استفاده کنیم یا آی پی فون بخریم؟

بلاگدر 1398/05/31

سافت فون می تواند تمامی امکانات یک گوشی تلفن آی پی را به صورت نرم افزاری در اختیار کاربرانش قرار دهد. این سیستم به کاربران خودش این امکان را می دهد تا بتوانند از طریق کامپیوتر، لپ تاپ، گوشی تلفن همراه، تبلت و یا هر وسیله دیگری که امکان برقراری ارتباط از طریق بستر شبکه ویپ متصل به مرکز تلفن را فراهم می کند، مکالمه کنند یا تماس های ویدیویی را برقرار کنند.

از مهمترین دلایلی که مجموعه ها به استفاده از سافت فون ها ترغیب می شوند آنست که دیگر نیازی به دستگاههای تلفن فیزیکی نیست و کامپیوترها و موبایل ها تمام خواسته های آن ها را مرتفع می سازند.

نیازمندی های داشتن سافت فون چیست؟

اولین و مهم ترین مورد در این زمینه داشتن رابط یا همان اینترفیس است. این ساختار برای شکل گیری ارتباط بین یوزر و رایانه شما است. رابط کاربری میبایست تمام خصوصیات صفحه ی شماره گیر، کلیدهای کنترل، برقراری تماس صوتی و … را داشته باشد. دیگر موردی که به آن نیاز دارید سیستمی است که به شما این امکان را می دهد تا تمامی تماس ها را روی یک پروتکل برقرار کنید. ماژول بعدی ساختاری از کدک ها است که اجازه می دهد اطلاعات صوتی بین فرمت های آنالوگ و دیجیتال کدگزاری گردند. در نهایت آخرین موردی که به آن نیاز داریم لیست تماس ها است.

چگونگی کارکرد سافت فون ها

زمانی که شما اقدام به برقراری تماس از طریق سیستم ویپ می کنید، نرم افزار دیتا صوتی را به صورت بسته به پروایدر ویپ ارسال می کند، در آنجا اطلاعات ارسال شده به سیگنال های صوتی تبدیل شده و به سمت دیگر مکالمه تلفنی فرستاده می شود. به همین صورت سیگنال های بازگشت صدا به روش عکس حالت گفته شده تبدیل و امکان برقراری یک مکالمه کامل برقرار می گردد.

مزایای سافت فون ها

ارزان بودن

یکی از مهم ترین دلایل برای استفاده از سافت فون ها ارزان بودن آنهاست. در صورتی که به عنوان مدیر یک سازمان یا مجموعه تمایل دارید تا با حداقل هزینه نسبت به راه اندازی سیستم مرکز تماس اقدام کنید، سافت فون گزینه ی بسیار خوبی برای اینکار به شمار می رود. بعد از بحران به وجود آمده در اثر افزایش نرخ دلار و اعمال تحریم ها، حداقل هزینه برای خرید یک دستگاه گوشی تلفن ویپ، مبلغ 400 هزار تومان است. حال در نظر داشته باشید که اگر همین دستگاه برای 10 نفر از پرسنل سازمان تهیه شود مبلغ چهار میلیون و پانصد هزار تومان هزینه صرف می گردد. این در حالیست که شما می توانید با استفاده از سافت فون ها که اکثرشان بصورت رایگان امکان دانلود از طریق اینترنت را دارند، در هزینه هایتان صرفه جویی نمایید.

راحتی استفاده

سافت ها نیز همانند دیگر اپلیکیشن های کاربردی، بسیار کاربر پسند هستند و حتی افرادی با حداقل دانش فنی و یا کودکان نیز می توانند از آنها استفاده کنند.

امکانات بسیار زیاد

سافت فون ها معمولا امکانات متنوع و زیادی را در اختیار کاربران قرار میدهند، از جمله:

  • پشتیبانی از پروتکل SIP
  • امکان برقراری تماس صوتی ورودی، خروجی و داخلی
  • دفترچه تلفن هماهنگ شده با گوشی
  • تاریخچه تماس ها همراه با تفکیک نوع تماس ها و جزئیات
  • قابلیت دریافت تماس ورودی با Push
  • نمایش تماس های از دست رفته از طریق Push Notification
  • بروز رسانی پیوسته

به دلیل ماهیت نرم افزاری این سیستم ها، امکان بروز رسانی و دریافت امکانات و دسترسی ها جدیدتر نیز به راحتی امکان پذیر است.

فضای آزاد

از آنجا که در این سیستم ها، کامپیوتر و یا تلفن همراه شما به یک آی پی فون تبدیل می گردد و نیازی به داشتن تلفن رومیزی نیست، فضای کاری شما محدود نمی گردد و با آرامش خیال بیشتری میتوانید به انجام امور روز مره بپردازید.

چند نمونه سافت فون رایگان

Xlite

Zoiper

شما سافت فون های بیشتری میشناسید؟ به ما معرفی کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.