استریسک

دوره مقدماتی استریسک برای کاربرانی می باشد که می خواهند به یادگیری مفاهیم و زبان استریسک بپردازند. این دوره شامل مباحث کلی استریسک، آشنایی با مفاهیم تئوری ویپ، نصب و راه اندازی استریسک و فعال کردن قابلیت های استریسک می باشد.

استریسک

دوره استریسک پیشرفته بیشتر به مفاهیم تخصصی VoIP و قابلیت های استریسک پرداخته می شود. در این دوره علاوه بر مروری بر دوره مقدماتی و نصب و فعال کردن قابلیت های استریسک، استفاده از رابط AMI و AGI ، کانفیگ کارت E1،  ارتباط با پایگاه داده ای، مانیتورینگ استریسک، راه اندازی فکس سرور می باشد.

استریسک

دوره پیشرفته AGI Programming به منظور تکمیل دوره استریسک مقدماتی و پیشرفته در نظر گرفته شده است و شامل مواردی از جمله برنامه نویسی استریسک و چالش های پیش رو و برنامه نویسی AGI در زبان های PHP و Python و چالش های پیش رو در برنامه نویسی AGI و استفاده از Fast AGI در Python خواهد بود.

کسانی که این دوره را می‌گذرانند قادر خواهند بود با سیستم Elastix یک سیستم تلفنی مبتنی بر VoIP و با قابلیت های ویژه راه‌اندازی کنند. در این دوره کاربران به متخصصین راه اندازی سیستم‌های تلفنی و مرکز تلفن های مبتنی بر VoIP تبدیل می شوند.