نحوه فعال سازی قابلیت BLF در گوشی گرنداستریم

گوشی گرند استریم gxp1630

در گوشی گرند استریم قابلیت های مختلفی وجود دارد، قابلیت BLF یکی از آنهاست. و مخفف کلمه Busy Lamp Field می باشد، که به ما این امکان را خواهد داد تا بتوانیم با گوشی تلفن خود از وضعیت مشغول و یا آزاد بودن بقیه خطوط داخلی موجود در سازمان و یا شرکت خود مطلع شویم.

گوشی تلفن های گرنداستریم از اجزای مختلفی تشکیل شده اند، که شما می توانید با مراجعه به آموزش تلفن گرنداستریم 1625 از یادگیری کامل آن بهره مند شوید.

دکمه physical programmable چیست؟

قابلیتی میباشد که در گوشی ویپ گرنداستریم به آن اضافه شده است، که شما را قادر خواهد ساخت تا با فعال سازی این قابلیت، در قسمت تنظیمات تلفن مربوطه، آگاهی لازم را از وضعیت سایر داخلی های موجود در سازمان خود داشته باشید.

برای فعال سازی دکمه های physical programmable چه باید کرد؟

ابتدا باید آی پی گوشی تلفن گرند استریم را به دست بیاوریم؛ که با فشردن دکمه NextScr می توانید آی پی اختصاص داده شده به تلفن خود را توسط DHCP به آن اختصاص داده شده است را مشاهده کنید. سپس با وارد کردن آی پی مربوطه در قسمت آدرس بار مرورگر خود به بخش تنظیمات آنها مراجعه کنید.

در این مرحله با وارد کردن نام کاربری و رمز ورود که بصورت پیشفرض به ترتیب admin\admin می باشد (در نسخه های جدید گوشی در اولین ورود شما را وادار به تغییر پسورد پیشفرض می نماید.) به بخش تنظیمات وارد شوید.

در ادامه پس از وارد شدن، به بخش SETTING مراجعه کرده و سپس گزینه Programmable key را انتخاب، از زیر منوی آن روی گزینه Physical Multi-purpose keys کلیک کنید.

اکنون در این صفحه شما می توانید با انتخاب ویژگی (Busy Lamp Field (BLF و سپس با انتخاب داخلی خود که Account 1-2 را انتخاب کنید و شماره داخلی مورد نظرتان را در قسمت Value وارد کنید.

شایان به ذکر است که در بعضی از مواقع ممکن است، رنگ چراغ های دکمه ها تغییر نکند، که لازم خواهد بود در دسترسی به تنظیمات مربوط به سرویس مرکز تلفن ویپ خود ویژگی های مربوطه را ایجاد و فعال کنید.

با انجام اقدامات ذکر شده از این پس شما می توانید، در صورت مشغول بودن و یا دریافت تماسی به داخلی انتخاب شده، تغییر رنگ در چراغ دکمه تنظیم شده از حالت سبز به حالت قرمز چشمک زن تغییر می کند را مشاهده کنید.

با ما در تماس باشید

همکاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

فاطمه پیران

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *